Yeni Renault Koleos 2022 Tüm Ayrıntılarıyla Yollarda

Sevgili Takipçilerimiz bu yazımızda Renault Koleos 2022 aracının tanıtımını yapacağız. SUV kategorisinin en önemli araçlarından birisi olarak dikkatleri üzerine çekmeye devam eden yeni Koleos modelinde donanımsal ve teknolojik birçok özellik bulunmaktadır.  Güçlü ve atletik bir tarza sahip olan yeni Koleos modelinde son derece göz alıcı bir tasarım bulunmaktadır.

Koleos 2022 karizmatik bir model olup son derece çarpıcı tasarımıyla ve LED aydınlatma sistemi ile dikkat çeken araçların başında gelmektedir.  Her koşulda konfor sağlayan özellikleri ile ve malzeme kalitesinin iyi olmasıyla sürüş konforu sağlayan bu araç teknolojik detaylar açısından da alınabilecek araçların başında gelmektedir.

Güçlü tasarımıyla dikkat çeken bu araç son derece geniş koltuklara ve kaliteli malzemelere sahiptir. Araçta çarpıcı bir ön tasarımla birlikte  C şeklinde full LED aydınlatma sistemi ile birlikte 19 inç jantlar bulunmaktadır.  Kişiselleştirilebilir ortam aydınlatması ile dikkat çeken yeni  Renault Koleos aracında 8.7 inç dokunmatik ekran özelliği ile son derece keyifli bir multimedya sistemi sunmaktadır. Kabin içinin son derece geniş ve rahat olması aracı konforlu bir hale getirirken araçta bulunan panoramik cam tavan özelliği de aracın ferahlığını iyice artırmaktadır.

Renault Koleos su kategorisinin önemli araçlarından birisi olması açısından değerlendirilecek olursak araç 4 x 4 teknoloji ile donatılmış ve içinde dürüst notlarını barındıran birçok motor işlevini sunmaktadır.  Araçta bulunan modüler yükleme alanı ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek geniş bir zemini içinde barındırmaktadır alçak yükleme eşi ile ağır nesneleri katlanabilen koltuklar vasıtasıyla çok rahat bir şekilde bu araca yükleyebilirsiniz.

Yeni Koleos 2022 modelinde dikkat çeken özelliklerden birisi de X-Tronic şanzıman özelliğidir. Otomatik sürekli değişken şanzıman özelliği ile kesintisiz ve akıcı bir tork özelliğini birlikte sunmaya devam ediyor.  2022 model Renault Koleos aracının teknolojisine bakacak olursak ilk dikkat çeken özelliklerden birisi eller serbest bagaj açma özelliğidir. Özellikle elleriniz doluyken oldukça pratik bir kullanım sunan bu özellikle ayağınızı tamponun altında bulunan sensöre götürmeniz halinde bagaj kapağı otomatik olarak açılacaktır.

Renault  Koleos aracında bulunan önemli özelliklerden birisi de sürüş destek sistemidir. Araca Entegre edilmiş olan sürüş destek sistemleri sayesinde öndeki araçlarla mesafenizi korumak, farlarınızı ayarlamak, acil frenleme sistemini devreye almak ve park etmek son derece kolay bir hale gelmiş görünüyor.

Renault SUV araçlarında bulunan multimedya sisteminde olduğu gibi yeni Koleos modelinde de birçok fonksiyonu kullanabileceksiniz. Ayrıca geri görüş kamerası olarak da kullanabileceğiniz son derece geniş bir multimedya ekranı bulunmaktadır. 8.7 inç özelliğine sahip bu dokunmatik ekran özelliği ile telefon kullanımı sağlayabilecek ve araç yardım sistemlerini kolaylıkla kontrol  edebileceksiniz.

Tamamen güvenli bir sürüş isteyenlere özel olarak dizayn edilen bu araç güvenlik detayları açısından dikkat çeken özelliklere sahiptir. Güvenliğinizi artıran araca entegre edilmiş güvenlik sistemi ile yeni Renault  Koleos hem şerit takip sistemi yapabilecek hem de otomatik uzun ve kısa farlar sistemini devreye alabilecektir.

Birçok insanın zorlandığı unsurlardan birisi olan park etme sistemini de kolaylaştıran yeni Renault Koleos aracımda eller serbest telefon sistemi ve park alanının biçimi tespit ederek mevcut alanı hesaplayıp manuel olarak park etmenizi kolaylaştırarak daha rahat park etmenizi sağlayacak bir sistemi barındırmaktadır.  Renault Koleos modelinin önemli özelliklerinden birisi de güvenli takip mesafesi ve aktif acil fren sistemi devreye almasıdır. Örneğin öndeki araca yaklaştığınızda yeni Koleos size takip mesafesi uyarısı bildirecektir. Bu uyarıya tepki vermediniz zaman veya frene yavaş bastığınızda Koleos aracı çarpma riskini tespit ettiğinde otomatik olarak devreye girer. Bu da daha güvenli bir sürüş deneyimi yaşamanızı sağlayacaktır.

2022 model Renault Koleos aracın motor seçeneklerine bakacak olursak araç SUV  kategorisinde iyi performans veren araçların başında gelmektedir.  Türkiye’de sadece dizel yakıt sistemi ile satışa sunulan yeni Koleos aracında iki farklı motor seçeneği bulunmaktadır. 

Birincisi 1.6 dCi 130 beygirlik motor seçeneğidir. Bu motor seçeneği 100 kilometrede ortalama 5.2  litre yakıt tüketmektedir. Aracın saatte ulaştığı maksimum hız seviyesi ise 183 kilometredir. İkinci motor özelliği ise 2.0 dCi  175 beygirlik motordur. Bu motor seçeneği de dizel otomatik olarak satışa sunulmakta olup 175 beygirlik bir güce sahiptir. Bu motor seçeneğinde 100 kilometrede ortalama yakıt tüketimi 5.5 litredir. Aracın saatte ulaştığı maksimum hız seviyesi ise 202 kilometredir.

Renault Koleos aracında bulunan 4 çeker sistemi ile son derece zorlu yollarda çok rahat hareket etmenizi sağlayacak bir sistem barındırmaktadır. 3 farklı motor seçeneği ile piyasaya sürülen bu araçta her türlü arazide çok rahat araç kullanmanıza olanak sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir